Všeobecné otázky:


S fotografováním jsem začal v roce 1990 s tehdy ještě aparátem na film 6x6. Prvotně jsem byl zaměřen na astrofotografii a krajiny. S postupným získáváním zkušeností jsem rozšiřoval své dovednosti. V roce 2007 jsem koupil jednu z prvních digitálních zcadlovek vybavenou na svůj čas rychlou CF kartou a přešl z svitkového filmu do světa digitální fotografie. Zde už to nebyli jen krajinky a astronomie, ale přidal jsem makro a následně pak portréty a reportáže. Po pár dalších letech jsem objevil kouzlo RAWu (nekomprimovaného snímku přímo z čipu fotoaparátu) a tím jsem definitvně propadl kouzlu digitálního focení. S možnostmi a svobodou kterou dává současná vyspělá technika se mouhu plně soustředit na kompozici a to nejduležitější: zachycení emocí do každého snímku.
Primárně se snažím co nejvíce a co nejlépe využít možnosti fotoaparátu. Snímek pak potřebuje zpravidla už jen drobné doladění.
Většinou ne. Fotím vše nejradji sám.
Na náročnější zakázky ano. Nebo pokud je potřeba provést focení "rychleji" např. když je pronajmut objekt, šaty , auto a pod.
Z videoslužeb poskytuji pouze přepis starých kazet VHS či Video8, HI8, Digital 8 do Avi. A to včetně úpravy záznamu, filtrování a rekonstrukce. A však pokud jde o natáčení akcí, k tomu doporučím externího spolupracovníka.

Předobjednávkové otázky:


Ne, vodoznak do obrazu nevkládám. Ani do digitální ani do papírové formy.
Počet snímků se dohodne před focením. Je to individuální podle zakázky.
Doba úprav záleží podle počtu snímků. U ateliérového focení portrétů do druhého dne. U akcí typu svatba, reportáž cca 2dny. Jak úprava včetně případného tisk na minilabu. U větších formátů či fotoobrazů je to do týdne.
Ano, po zaplacení za službu jsou obrázky vaše a je na vás, jak s nimi naložíte. Práva tedy přechází na vás.
Ceny jsou individuální a dohadují se předem. Každý zákazník má trochu jiné přání a jiné nároky. Nejde tedy stanovit paušálně cenu. Orientační ceny naleznete zde obecný ceník služeb.

Poslední projekty

Mé poslední fotoprojekty